Jak na levnější pojištění

Nezáleží na konkrétním produktu, lidé chtějí vždy ušetřit. Neustále hledají nejlevnější povinné ručení a doufají, že narazí na neodolatelnou nabídku. Toho je možné dosáhnout, když máte štěstí. Lepší je však využít jednoduchý a logický systém, díky kterému ty výhodné nabídky snadno vyfiltrujete od těch špatných a předražených. Tento článek bude souhrnem jednotlivých tipů, z nichž jsou některé kombinovatelné.

  1. Dnes se vyplatí pojistit se po internetu. U pojišťovny vám to zajistí slevu několik procent. Stačí navštívit stránky jednotlivých pojišťoven, jako je je AXA nebo Kooperativa, a nabídka online sjednání bude asi jednou z prvních věcí, kterou se na vás budou snažit zapůsobit. Nebojte se to využít.
  2. Hlavně se dobře zamyslete, které produkty opravdu potřebujete a které by byly přehnaným luxusem. Obejdete se bez havarijního pojištění? Opravdu je nezbytné mít stomilionové limity povinného ručení?
  3. Není vůbec složité pro povinné ručení porovnání nabídek jednotlivých pojišťoven získat, slouží k tomu volně dostupné online kalkulačky, které vám řeknou, kde že můžete právě vy ušetřit nejvíce. Každá nabídka má totiž svého ideálního klienta, takže co se vyplatí sousedovi, nemusí být vůbec vhodné pro vás.
  4. Stejně jako je zbytečné si sjednávat produkty, které nevyužijete, je krajně nebezpečné rizika naopak podceňovat. To by mohlo vyústit v podstatně větší problémy, než jen ztrátu pár tisíc korun ročně. Pokud si nejste jistí, jaká rizika pojistit, raději volte jistotu a pojistěte se více. To platí hlavně pro případ cestovního pojištění.
Posted in Povinné ručení by admin at Květen 1st, 2011.

Comments are closed.