Pojištění na cesty

K cestování do zahraničí neodmyslitelně patří i odpovídající pojištění. Přehnaná sebejistota tu není na místě, ani pro zběhlé cestovatele, natož pak pro normální turisty nebo zahraniční pracovní cesty. Rizik je prostě spousta a není radno je podceňovat.

Proč sjednat?

Hlavním důvodem je asi to, že v zahraničí není platné zdravotní pojištění garantované naším státem. Výjimku tvoří státy Evropské unie (a pár dalších), ale o tom si blíže povíme v samostatném článku.

Zdravotní péče je velmi nákladná a hradit ji z vlastních zdrojů není v silách většiny z nás. Mezi další pojistitelná rizika patří i různá připojištění zavazadel, úrazů, stornopoplatků a podobně, ale to už jsou pouze detaily, které ve srovnání s léčebnými výlohami snad ani nestojí za řeč (snad kromě poj. odpovědnosti, o kterém si povíme níže).

Pokud si přesto myslíte, že máte život pevně ve svých rukou, že prostě ochranu komerční pojišťovny nepotřebujete, pak se zamyslete raději znovu. Každá cesta do zahraničí je náporem na naši psychiku i tělo. Často jsme vrženi do nepředvídatelných událostí, na které nejsme ani z našeho kulturního prostoru zvyklí. Problémů, rizik a bariér je prostě tolik, že opora v pojišťovně je naprosto nutná. A pokud si chcete užít třeba klidnou dovolenou, snížená koncentrace a ono příjemné „vypnutí“ je nejsnadnější cestou k nějakému úrazu, ztrátě nebo jinému problému.

Důležitá je také pomoc asistenční služby, kterou k tomuto produktu dostáváme. Na 24/7 lince vám najdou údaje o lékařských zařízeních, nejbližší lékárně nebo o lécích, které potřebujete pro zvládnutí svého pobytu.

Odpovědnost za škody

Bez tohoto připojištění se s trochou nadsázky nevyplatí pojistnou smlouvu ani uzavírat. Obzvláště při rodinné dovolené není radno podceňovat škody, které dokáží ratolesti způsobit, ale buďme upřímní, z podstaty dovolené vyplývá menší opatrnost a zvýšené riziko, že něco provedeme. V dobrém pojištění dostanete ochranu před způsobenými škodami, právních ochranu a podobné užitečné věci.

Posted in Povinné ručení by admin at Květen 1st, 2011.

Comments are closed.